Jak prawidłowo segregować śmieci – odpadki?

Dodano 6 czerwca 2014, w Pani Domu, przez radkon12

Segregowanie śmieci

Kolorowe pojemnki do segregowania odpadków i śmieciSegregowanie śmieci jest już dzisiaj obowiązkiem każdego z nas. I jak to wygląda w naszych domach? Sprzątanie dotyczące śmieci często zwieńczone jest wiszącymi reklamówkami na gałkach szuflad oraz szafek. Nie wygląda to estetycznie, ładnie, a w dodatku nieprzyjemny zapach roznosi się po całym mieszkaniu. Czy można nad tym zapanować? Poznajmy kilka sztuczek, które uczynią nasze mieszkanie bardziej posegregowane, wysprzątane.

 Systemy do segregowania śmieci

 Wiele sklepów z akcesoriami domowymi ma w swojej ofercie pojemniki, specjalnie oznaczone które możemy umieścić w szafce kuchennej. Zwykle taki zestaw zawiera pojemnik na plastik,papier, szkło oraz odpadki organiczne. Dobrym dodatkiem jest również prasa do butelek dzięki zaoszczędzimy miejsce w naszym koszu. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na specjalistyczne pojemniki, możemy wykorzystać zwykłe kosze mniejszego rozmiaru. Doskonale pasują do systemów cargo.

 Jeden na drugim.

Dla pomieszczeń, kuchni o małych rozmiarach idealnym rozwiązaniem będą zamykane pojemniki, które  ustawiamy jeden na drugim. Oczywiście warto tutaj pomyśleć o odpowiednich oznaczeniach – w ten sposób nie pomylimy naszych koszy. Tego rodzaju rozwiązania proponuje między innymi firma IKEA.

Pytanie tylko – jak segregować? Bardzo wiele śmieci moglibyśmy wrzucić do plastiku, ale robimy to inaczej. Wystarczy, że pojemniki po serkach  jogurtach wypłuczemy pod zimną wodą i zaoszczędzimy na worku nieposegregowanych śmieci. Kolejny problem to zapach – wystarczy wrzucić do worka skórkę pomarańczy, trochę goździków lub sody oczyszczonej i nieprzyjemność zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>